...o książce z kilku perspektyw
RSS
czwartek, 30 lipca 2009
Prawdopodobne

Wygodne czytanie e-książek na plaży, w pociągu, w restauracji, zwiedzanie miast z interaktywnym przewodnikiem turystycznym, współpraca i udział księgarzy w sprzedaży książek elektronicznych - taką wizję pokazuje krótki filmik Possible ou Probable. W razie potrzeby tłumaczenie na język angielski tutaj.

 

piątek, 24 lipca 2009
Instrukcja obsługi

Książka kupiona w małym, poznańskim antykwariacie, wydana w 1939r. przez Towarzystwo Wydawnicze "Rój". A w środku...:

 

instrukcja obsługi


środa, 22 lipca 2009
Art D'eco

Promocja ekologicznych, naturalnych materiałów i próba zwrócenia uwagi na to, ile toksycznych substancji zawierają niektóre dzieła sztuki - to główne założenia konkursu Art D'eco. Wszystko w małym sklepiku Eco Mania, sprzedającym głównie materiały piśmiennicze pochodzące z recyklingu. W czasie swojej pracy artyści korzystali z takich darów natury jak nasiona, strąki roślin, pióra, używali tylko ekologicznego papieru. 2 przykłady prac:

 

Jeff Becker

eko mania

 

 

 

Kate Swan

ekobook

piątek, 10 lipca 2009
Kalkuta

księgarnia w Kalkucie

 

"Więc zawsze fotografia mnie dziwi, i to zdziwieniem, które trwa i ponawia się niewyczerpanie." (Roland Barthes: "Światło obrazu, Uwagi o fotografii")

niedziela, 05 lipca 2009
Książkowe rzeźby: Jacqueline Rush Lee

 

 

 

kwiatek

 

 

Więcej: tutaj

piątek, 03 lipca 2009
The Open Public Library

Biblioteki wymagają od nas przestrzegania rytuałów. Zachowywanie ciszy, zakaz rozmów, dostosowanie się do obowiązującego regulaminu - wszystko ma służyć skupieniu, koncentracji i może budzić skojarzenia ze sferą sacrum. 

W 1991 r. Michael Clegg i Martin Guttman po raz pierwszy otworzyli w Hamburgu The Open Public Library. Biblioteka stanęła w przestrzeni publicznej, na ulicy. Różne jej formy pojawiały się przez 15 lat. Książka stała się bliska na wyciągnięcie ręki, zyskała nową przestrzeń i nowego czytelnika... 

The Open Public Library

 

 

Clegg&Guttmann