...o książce z kilku perspektyw
Blog > Komentarze do wpisu
El Ateneo, Buenos Aires

El Ateneo mieści się w budynku dawnego teatru (budynek z początków XIX wieku). Pod koniec 2000 roku miejsce teatru zajęła księgarnia. Większość książek sprzedawanych w El Ateneo to książki hiszpańskojęzyczne, jest jednak sekcja angielskojęzyczna (głównie klasyka i literatura popularna) i książki w innych językach. Jest i sekcja muzyczna i książki dla dzieci. Kawiarnia księgarni usytuowana jest na byłej scenie teatru, wypić kawę i poczytać można także na teatralnych balkonach.

Mierzi gigantomania i przepych, chcę traktować książkę jak przedmiot codziennego użytku a nie jak relikwię której należy się należyta atencja i cześć. Tutaj książka należy do sfery sacrum (całe otoczenie wokół tworzy taki klimat), a człowiek czuje się mały. Podobne wątpliwości mam zresztą przy Selyxyz Bookshop. Wiem jednak, że niektórzy potrzebują sacrum.


El Ateneo

 

 

El Ateneo

 

 

El Ateneo

sobota, 29 sierpnia 2009, nata1s

Polecane wpisy

  • All for Planet

    Zielone stojaki stawiane przez fundację All for Planet zachęcają w Poznaniu do przesiadania się na rowery. Stojaki w kształcie wieszaków, wózków sklepowych, sam

  • “Shhh…Portrait in 12 Volumes of Gray”

    Niemal 4000 książek w 12 odcieniach szarości oraz gigantyczny regał na książki składają się na pracę Christiana Moellera w Walnut Creek. Upraszająca czytelników

  • Jennifer Zwick - The Reader

Komentarze
woland_pinol
2009/08/29 13:58:49
Rzeczywiście - spory przepych, wnętrze piękne, tylko te ruchome schody psują efekt robiąc z tej księgarni coś w rodzaju super hiper marketu z książkami zamiast marchewek. Brakuje tylko, aby ludzie wchodzili tutaj z koszykami. Pozdrawiam.
pinol.blox.pl